Asset Publisher Asset Publisher

Historia

Nadleśnictwo Przemków składające się z lasów całego obrębu Przemków o pow. 12020 ha wchodzących dawnej w skład Nadleśnictwa Chocianów oraz obrębu Żuków wchodzącego dawniej w skład Nadleśnictwa Głogów utworzono Zarządzeniem Nr 64 MOŚ,ZNiL z dnia 31 grudnia 1992r. „w sprawie utworzenia nowych oraz zmiany terytorialnego zasięgu niektórych istniejących nadleśnictw Lasów Państwowych".

Swoją działalność nadleśnictwo rozpoczęło 1 sierpnia 1993 r. Obecny obręb Przemków jako samodzielne nadleśnictwo istnieje od 1945 r. w oparciu o dekret PKWN z dnia 12.12.1944 r. i zostało utworzone z byłych lasów państwowych, lasów większej własności i lasów komunalnych miasta Przemków. Natomiast obecny obręb Żuków nie stanowił nigdy samodzielnej jednostki administracyjnej Lasów Państwowych. Przed 1 sierpnia 1993 r. były to dwa leśnictwa w obrębie Żuków w Nadleśnictwie Głogów.

Leśnictwa te od 1945r. należały do byłego Nadleśnictwa Białobrzezie utworzonego dekretem z 1945r., zamienionego z kolei na Nadleśnictwo Żuków. W 1975 roku Nadleśnictwo Żuków jako obręb przeszło do Nadleśnictwa Głogówko zamienionego później na Nadleśnictwo Głogów.


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych okolic i zapoznania się z przebiegami ścieżek dydaktycznych. Zorganizowane grupy, po uzgodnieniu terminu, mogą zwiedzać ścieżki z leśnikiem-przewodnikiem.Edukacja leśna społeczeństwa w Nadleśnictwie Przemków prowadzona jest w sposób ciągły, zarówno w terenie, jak również w jednostkach szkolnych i przedszkolach.

Edukacja leśna społeczeństwa w Nadleśnictwie Przemków prowadzona jest w sposób ciągły, zarówno w terenie, jak również w jednostkach szkolnych i przedszkolach.

Spotkania edukacyjne prowadzone są wszystkim przez specjalistę ds. edukacji leśnej, sporadycznie zaangażowaniu są również pracownicy Działu Technicznego, Działu Administracji, Straż Leśna, pracownicy terenowi: Leśniczowie i Podleśniczowie.

Edukacja leśna społeczeństwa prowadzona jest w następujących formach:

  • Lekcje terenowe i wycieczki z przewodnikiem;
  • Lekcje w sali edukacji leśnej i placu edukacyjnym przy siedzibie Nadleśnictwa Przemków;
  • Spotkania z leśnikiem w szkołach;
  • Spotkanie edukacyjne z leśnikiem poza szkołą (np. w Muzeum, Domu Kultury);              
  • Konkursy leśne (wiedzy, plastyczne, literackie);
  • Akcji, imprez okolicznościowych (Akcja „Sadzenia Lasu", Akcja „Grabienia Liści Kasztanowca", Akcja „Dokarmiania Zwierząt" itp.)
  • Festyny, targi inne formy edukacji

Grupy zorganizowane mogą zwiedzać ścieżki z przewodnikiem, po uzgodnieniu terminu oraz przesłaniu do Nadleśnictwa Przemków pocztą tradycyjną, pocztą elektroniczną bądź faxem FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.

 Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z p. Anną pod numerem telefonu : 76 8 32 04 15 bądź  531 610 117.

Zapraszamy do współpracy z naszym Nadleśnictwem :)