Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

76 8320 719 od godz. 7:00 do 15:00 w dni robocze lub 512 490 895 w dni wolne i po godzinie 15:00 w dni robocze.

Dodatkowe informacje


Asset Publisher Asset Publisher

Back

„Świadomie do Lasu” - kampania informacyjno-edukacyjna

„Świadomie do Lasu” - kampania informacyjno-edukacyjna

Sezon wakacyjno-urlopowy właśnie wystartował.

Nikt nie ma złudzeń, że tegoroczne wakacje będą specyficzne i wyjątkowe, ze względu na panującą w dalszym ciągu pandemię koronawirusa. Wyniki badania przeprowadzonego przez Polską Organizację turystyczną wskazują, że aż 87 % Polaków chce wypocząć w kraju. Nie ważne, czy wybierzemy urlop nad morzem, w górach czy nad jeziorem, wszędzie będziemy mieli kontakt z LASEM.

Dlatego aby czuć się bezpiecznie i komfortowo w leśnych ostępach Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu we współpracy z GOPR – Grupa Karkonoska i Sudecka, Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu oraz Komendą Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu przygotowały wspólną kampanię informacyjną pn. „Świadomie do lasu”.

Ruszamy z cyklem praktycznych informacji, które będą prezentowane w mediach społecznościowych wszystkich partnerów kampanii. W naszych postach będzie można znaleźć takie informacje jak: co zapakować na wycieczkę do lasu i w góry, jak się zachować, jeśli spotkamy dzikie zwierzę, jak zabezpieczyć się przed kleszczami, co możemy wykorzystać w terenie, aby ustalić swoją lokalizację, jeśli się zgubimy, gdy zastanie nas burza w środku lasu to co powinniśmy zrobić, jak bezpiecznie i zgodnie z prawem zaplanować buschcrafi i surwiwal w lesie oraz wiele innych.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych oraz do świadomych i odpowiedzialnych wędrówek po lasach:

http://www.facebook.com/RDLPWroclaw/

http://twitter.com/DyrekcjaWe

http://www.instagram.com/rdlp_wroclaw/?hl=pl