Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Zapraszamy do zakupu drewna opałowego

Zapraszamy do zakupu drewna opałowego

Sprzedaż drewna opałowego dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej prowadzona jest bezpośrednio w leśnictwach we wtorki i piątki w godzinach od 7 do 8, a po uzgodnieniu z leśniczymi również w innych terminach.

Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać bezpośrednio w Leśnictwach. Telefony do leśniczych znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Kontakty/Leśnictwa, a aktualne cenniki w zakładce Informacje/Sprzedaż drewna i choinek.

Informujemy również, że w dalszym ciągu można samodzielnie wyrabiać i kupować pozostałości po ścince i wyróbce drewna oraz samodzielnie demontować grodzenia upraw leśnych i kupować  materiały (siatka, słupki, żerdzie) pochodzące z demontażu.