Wydawca treści Wydawca treści

Historia

Nadleśnictwo Przemków składające się z lasów całego obrębu Przemków o pow. 12020 ha wchodzących dawnej w skład Nadleśnictwa Chocianów oraz obrębu Żuków wchodzącego dawniej w skład Nadleśnictwa Głogów utworzono Zarządzeniem Nr 64 MOŚ,ZNiL z dnia 31 grudnia 1992r. „w sprawie utworzenia nowych oraz zmiany terytorialnego zasięgu niektórych istniejących nadleśnictw Lasów Państwowych".

Swoją działalność nadleśnictwo rozpoczęło 1 sierpnia 1993 r. Obecny obręb Przemków jako samodzielne nadleśnictwo istnieje od 1945 r. w oparciu o dekret PKWN z dnia 12.12.1944 r. i zostało utworzone z byłych lasów państwowych, lasów większej własności i lasów komunalnych miasta Przemków. Natomiast obecny obręb Żuków nie stanowił nigdy samodzielnej jednostki administracyjnej Lasów Państwowych. Przed 1 sierpnia 1993 r. były to dwa leśnictwa w obrębie Żuków w Nadleśnictwie Głogów.

Leśnictwa te od 1945r. należały do byłego Nadleśnictwa Białobrzezie utworzonego dekretem z 1945r., zamienionego z kolei na Nadleśnictwo Żuków. W 1975 roku Nadleśnictwo Żuków jako obręb przeszło do Nadleśnictwa Głogówko zamienionego później na Nadleśnictwo Głogów.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

akcja sadziMY

akcja sadziMY

Wracamy z akcją #sadziMY 🌲

Już w dniach 2-3 października każdy będzie mógł całkowicie za darmo odebrać sadzonkę, aby zasadzić ją na własnym gruncie. Zapraszamy w godzinach 9:00 - 15:00 do siedziby Nadleśnictwa Przemków, przy ul. Ceglanej 3.

Mamy przygotowane sadzonki różnych gatunków, więc każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie 🌳

Jak przygotować się do zabrania sadzonki?

Po odbiór drzewka warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować do kilku dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.