Położenie

Nadleśnictwo Przemków położone jest w województwie dolnośląskim (Gmina Przemków, Radwanice, Gromadka, Bolesławiec) oraz w małym fragmencie w województwie lubuskim (Gmina Szprotawa) i graniczy z następującymi jednostkami administracyjnymi Lasów Państwowych:

Galeria zdjęć

Każdego roku podejmujemy działania mające na celu zachowanie trwałości lasu i zwiększenie jego naturalnej odporności na czynniki szkodotwórcze.

Historia

Nadleśnictwo Przemków składające się z lasów całego obrębu Przemków o pow. 12020 ha wchodzących dawnej w skład Nadleśnictwa Chocianów oraz obrębu Żuków wchodzącego dawniej w skład Nadleśnictwa Głogów utworzono Zarządzeniem Nr 64 MOŚ,ZNiL z dnia 31 grudnia 1992r. „w sprawie utworzenia nowych oraz zmiany terytorialnego zasięgu niektórych istniejących nadleśnictw Lasów Państwowych".

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjna Lasów Państwowych. Nadleśnictwem kieruje Nadleśniczy na zasadzie jednoosobowego kierownictwa.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Podleśniczy Kacper Borkowski laureatem konkursu OPTAL

Podleśniczy Kacper Borkowski laureatem konkursu OPTAL

Osiągnięcia naszych pracowników cieszą!

Pierwsze miejsce trafiło do Przemkowa!

W miniony piątek, w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, odbyła się gala 13. edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Leśników (OPTAL).

Konkurs, który organizowany jest co trzy lata, obejmuje 6 kategorii: malarstwo, rzeźbę, fotografię, literaturę, tkaninę artystyczną i multimedia. Twórców zgłosiło się aż 92, którzy przysłali 411 dzieł.

W kategorii fotografia, spośród nadesłanych prac, jury w siedmioosobowym składzie postanowiło przyznać pierwsze miejsce oraz nagrodę 3 tys zł. naszemu pracownikowi, Kacprowi Borkowskiemu, za fotografie „Trzej królowie” i „Wrzosowa symfonia zmierzchu”. To pierwszy jego udział w tym prestiżowym konkursie, co sprawia, że wyróżnienie jest jeszcze bardziej wyjątkowe!

13 edycja OPTAL-u odbyła się pod patronatem dyrektora generalnego Lasów Państwowych, Witolda Kossa. Na uroczystej gali finałowej obecni byli m.in. przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz dyrekcji regionalnych. Po wręczeniu nagród uczestnicy mogli cieszyć się koncertem zespołu Piwnica Świętego Norberta z Krakowa. Całą ceremonię wręczenia nagród uświetnił także występ zespołu sygnalistów myśliwskich z grupy „Echo Wandy”, dodając wydarzeniu wyjątkowego, leśnego charakteru.

Wernisaż pokonkursowej wystawy, prezentujący nagrodzone i nadesłane prace we wszystkich kategoriach, odbył się w muzealnym budynku powozowni. Wystawę będzie można podziwiać jeszcze przez wiele miesięcy.

Jeszcze raz gratulujemy Kacprowi sukcesu i życzymy wielu kolejnych osiągnięć – zarówno tych małych, jak i wielkich!