Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Wystawa fotograficzna „Lasy Dolnośląskie w Obiektywie Kacpra Borkowskiego”

Wystawa fotograficzna „Lasy Dolnośląskie w Obiektywie Kacpra Borkowskiego”

W sobotę 15 lipca 2023r. w budynku Ośrodka Diagnostyki Onkologicznej w Legnicy odbył się wernisaż Wystawy Fotograficznej pt. „Lasy Dolnośląskie w Obiektywie Kacpra Borkowskiego”. Patronat nad wystawą objęli Senator RP Pani Dorota Czudowska oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu Pan Tadeusz Łozowski.

Kacper na co dzień jest podleśniczym w Nadleśnictwie Przemków, Leśnictwie Piotrowice. W wolnych chwilach zajmuje się fotografią przyrodniczą i to właśnie spod jego ręki i oka wychodzą tak wspaniałe prace. Kacper fotografuje głownie dzikie zwierzęta i leśne pejzaże. Ten rodzaj fotografii, szczególnie w przypadku chęci uchwycenia dzikiego ptactwa wymaga cierpliwości, samozaparcia i wytrwałości. Nierzadko wykonanie zdjęć okupione jest godzinami spędzonymi w samodzielnie zbudowanej zasiadce. Zrywanie się jeszcze przed wschodem słońca to norma fotografów przyrody. Jest to poświęcenie, którego efektem są piękne i unikalne kadry. Jak sam Kacper mówi, udaje się mu to dzięki pracy jaką wykonuje. Dzięki swojej obecności w lesie i znajomości dzikich terenów, jest w stanie lepiej zaplanować wyprawę na zdjęcia.

Wystawa  jest inauguracją dolnośląskich obchodów jubileuszu 100-lecia Lasów Państwowych. Współorganizatorem wystawy było Nadleśnictwo Legnica, które obdarowało uczestników wydarzenia sadzonkami drzew ze szkółki leśnej.