Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Zapraszamy do zakupu drewna opałowego

Zapraszamy do zakupu drewna opałowego

Sprzedaż drewna opałowego dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej prowadzona jest bezpośrednio w leśnictwach we wtorki i piątki w godzinach od 7 do 8, a po uzgodnieniu z leśniczymi również w innych terminach.

Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać bezpośrednio w Leśnictwach. Telefony do leśniczych znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Kontakty/Leśnictwa, a aktualne cenniki w zakładce Informacje/Sprzedaż drewna i choinek.

Informujemy również, że w dalszym ciągu można samodzielnie wyrabiać i kupować pozostałości po ścince i wyróbce drewna oraz samodzielnie demontować grodzenia upraw leśnych i kupować  materiały (siatka, słupki, żerdzie) pochodzące z demontażu.